петак, 06. апр 2018, 22:10
Час анатомије: Како се уметност данас зове
Расправа о односу уметности и истине обележила је велики део историје цивилизације и уметности а двадесет први век донео је нову дилему и повод за размишљање, однос уметности и виртуелне стварности.
Увођење виртуелне стварности у размишљање о истини, умногоме је дестабилизовало класичну представу о њој па се модерно доба често назива и добом постистине а све су бројнији и представници тезе о томе да је виртуелна реалност једина постојећа. Ново издање Часа анатомије поставља питање: како се у том контексту позиционира уметност, да ли се заувек изгубио њен традиционални идентитет, има ли она сада више појавних облика с обзиром да су танке границе између жанрова, или смо на путу откривања неког новог, до сада невиђеног идентитета уметности који ће на такође један нов, до сада невиђен начин, с обзиром да све више користи медије нове, дигиталне ере, имати утицај и моћ на (виртуелну)стварност коју живимо. Или присуствујемо добу краја уметности?
О томе разговарају песник Војислав Карановић, уредник Радио Београда 1 и аутор емисије Моја књига, редитељ Лазар Бодрожа чији је филм Ederlezi rising понео титулу најбољег српског филма у националној селекцији 46. Феста и књижевни и филмски критичар Зоран Јанковић, један од аутора Критичког водича кроз српски филм 2000 - 2017.
Уреднице емисије, Марија Ненезић и Јасмина Врбавац
Редитељ, Милан Јовановић
Autor:
РТС
Учитељи су и ученици, уметници су и критичари, актери на културној сцени су истовремено и аналитичари те сцене. [ детаљније ]
Коментари