Читај ми!

Турска - нова револуција?

Иако је Турска једна од земаља која има најдужи стаж као чланица НАТО-а, још од периода Хладног рата, њена сарадња са Алијансом у скорије време све се више компликује.

Док су званичници НАТО-а припремали интервенцију на Либију, турски премијер био против војне акције. И док се спекулише да ли то значи да Турска окреће леђа Западу и да ли се мењају спољнополитички приоритети, та земља нема ништа једноставнију комуникацију ни са Европском унијом.

Наиме, најављено је да ће Турска замрзнути односе са Унијом током наредне године, за време шестомесечног председавања Кипра ЕУ, јер званична Анкара не признаје владу у Никозији.

Уколико се до тада не постигне договор, то би могло да успори приближавање Турске Европској унији. Турска је постала кандидат за улазак у ЕУ још 1999. године. Иако је приступне преговоре почела 2005. године, још није много одмакла од старта.

О свему томе вечерас у емисији Око говоре проф. Дарко Танасковић, оријенталиста и некадашњи амбасадор СР Југославије у Турској и Никола Јовановић, уредник часописа Изазови европских интеграција, а из Анкаре се укључује новинарка Нур Батур.

Емисију води Бојан Бркић.

Око Око

Autor:
Горислав Папић, Стеван Костић, Драгана Игњић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи