Нежељене годишњице и промашена информатика

Шта данас мислимо о Зорану Ђинђићу, колико се променио Јапан две године после катастрофе, зашто информатику учимо наопако и какве су шансе српског "фијата" у свету.

Зоран Ђинђић је за живота, као политичар, увек имао више противника него следбеника и више критичара од обожавалаца. На десетогодишњицу његове смрти на његове идеје и приступ политици позивају се и једни и други. Признање му одају и они који се са њим ни у чему нису слагали. Испитивали смо како данас звучи оно што је премијер Ђинђић говорио.

Пре две године Јапан је погодио разорни земљотрес, један од најгорих у историји света. Какву су лекцију Јапанци научили и шта сада захтевају од својих власти из Токија преноси дописник РТС-а Иља Мусулин.

Настава информатике непримерена је потребама друштва, застарела је и недовољна и у томе се слажу и професори и ђаци. Испитивали смо зашто је тако.

Неке од најталентованијих српских ђака потражили смо на једном од најпрестижнијих светских универзитета, у Кембриџу, у Великој Британији. Видећете причу о томе како изгледа студирање на месту где сваки камен има своју причу. Видећете и на који начин се аутомобисле компаније у
свету данас удварају онима који би да купе ауто у време кризе, и какве су шасне српског "фијата".

Око магазин Око магазин

Autor:
Горислав Папић

Сваког радног дана у 18:25 - најактуелније политичке, спољнополитичке, економске и друштвене теме. Најзанимљивије приче о култури, најатрактивније репортаже. [ детаљније ]

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње