"Делфини" се разгоропадили и потопили Аустралијанце пред дерби са Хрватском

Ватерполо репрезентација Србије остварила је другу убедљиву победу на Олимпијским играма у Токију, пошто је била боља од Аустралије 14:8. "Делфини" су драстично подигли форму након уводног пораза од Шпаније и сада у групи Б има скор 2-1.

Изабраници Дејана Савића заузимају трећу позицију са истим учинком као селекција Хрватске, док је за сада Шпанија једина максимална из три утакмице.

Српски играчи су потпуно потопили Аустралијанце и све је већ било готово после прве четвртине.

Одбрана нашег тима је функционисала изузетно, она је омогућавала велики број напада, који је након осам минута имао великих 6:0.

Два поготка постигао је Страхиња Рашовић, придружили су му се Стефан Митровић, Филип Филиповић и Андрија Прлаиновић, што је је било неухватљиво за Аустралијанце.

Остатак утакмице био је сушта формалност за "делфине" и веома лако је уписан нови тријумф.

Следећу утакмицу Савићеви момци играју у суботу, 31. јула од 8.30 по средњоевропском времену, а то ће бити велики дерби против Хрватске.