Баскеташи донели нову медаљу, тријумф Ђоковића и финале за веслаче

Пети дан 32. летњих Олимпијских игара протекао је у знаку освојене бронзане медаље за српске баскеташе, победе Новака Ђоковића која га води у четвртфинале, као и пласман веслача Мачковића и Васића у финале у дисциплини двојац без кормилара.

Милош Васић и Мартин Мачковић пласман у А финале изборили су другом позицијом у полуфиналној трци. Посада из Хрватске била је прва, а до места иза њих српски веслачи стигли су после сјајног финиша трке.

Млади пливач Андреј Барна у полуфиналу трке на 100 метара слободним стилом оборио је национални рекорд, препливавши стазу за 47,94, али није успео да се пласира у финале.

Андреј Барна био је четврти и недостајало му је само 13 стотинки за пласман у финале.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић савладао је Шпанца Алехандра Давидович Фокину са 2:0 у сетовима (6:3, 6:1) и пласирао се у четвртфинале тениског олимпијског турнира у Токију.

Противник у наредној фази му је домаћи тенисер Кеи Нишикори.

Ђоковић се такмичио и у дубл конкуренцији. Нина Стојановић и он на терену су провели сат и десет минута, а бразилски пар који чине Луиса Стефани и Марсел Мело савладали су у два сета (6:3, 6:3).

Напослетку, након пораза од тима који представља Олимпијски комитет Русије у полуфиналу, српски баскеташи освојили су бронзану медаљу, победом над Белгијом од 21:10