Друга рунда НБА драфта: Јокић добио нове саиграче, поново Шпанци и бивши играч Меге
Друга рунда НБА драфта донела је велики број трејдова, али је највише пажње на овим просторима привукао потез Денвер нагетса, који су искористили своје пикове како би додатно ојачали ростер око Николе Јокића.
Нагетси су са 35. позиције изабрали Тревона Бразила, крилног центра са Универзитета Арканзас, једног од најпокретљивијих високих играча у овој генерацији.
Кошаркаш висок 208 центиметара иза себе има одличну сезону у НЦАА лиги, током које је просечно бележио 13 поена, 7,3 скока, 1,6 асистенција, 1,6 блокада и 1,5 украдених лопти по мечу.
Бразил важи за играча који може да покрије више позиција у рекету, а посебно се истиче одбрамбеним квалитетима, атлетицизмом и солидним шутем за три поена. Управо такав профил играча Денвер већ годинама тражи како би што боље употпунио систем игре око Јокића.
Нису се Нагетси ту зауставили. Са 49. пика изабрали су и Брајса Хопкинса, још једног крилног центра који је током колеџ каријере наступао за Кентаки, Провиденс и Сент Џонс. Прошле сезоне просечно је бележио 13,6 поена и 6,2 скока по утакмици, а познат је као чврст играч у рекету и добар скакач.
Денвер је тако другог дана драфта добио двојицу физички снажних и свестраних играча који би у наредним сезонама могли да се изборе за место у ротацији екипе из Колорада.
Остатак вечери обележио је велики број трејдова. Хјустон је са 31. позиције изабрао плејмејкера Бруса Торнтона, док је Мемфис већ на почетку друге рунде дошао до шутера Ричија Сондерса.
Један од највећих падова на драфту доживео је Ајзеја Еванс. Кошаркаш Дјука, пројектован као избор прве рунде, завршио је у Минесоти тек као 33. пик. Слично је прошао и Хенри Весар, који је изабран тек са 52. позиције.
Први Европљанин изабран у другој рунди био је Шпанац Баба Милер, кога су са 37. позиције одабрали Лос Анђелес клиперси.
Пажњу је привукао и Џек Кајл, некадашњи кошаркаш Меге и берлинске Албе, кога су као 39. пика одабрали актуелни шампиони Њујорк никси.
Међу најзначајнијим потезима вечери био је и трејд Детроита и Мемфиса. Пистонси су послали Ајзеју Стјуарта у Гризлисе у замену за три будућа пика друге рунде, док су бројни други играчи мењали клубове непосредно након избора.
Занимљиво је да је готово сваки пик у другој рунди на неки начин био укључен у трејдове. Једини изузетак био је 50. избор, када су Торонто репторси одабрали Џејдена Бредлија.
Друга рунда тако је још једном показала да може бити подједнако узбудљива као и прва.
Коментари