Први потез Панатинаикоса од доласка Обрадовића – оде бивши Јокићев саиграч
Грчки великан је потврдио растанак са искусним Американцем Кенетом Фаридом.
Жељко Обрадовић се вратио у Панатинаикос у понедељак, а већ у уторак, дошло је до првих кадровских промена у редовима атинског клуба. Амерички кошаркаш Кенет Фарид више није члан "зелених", потврдио је тај клуб.
"Хвала ти што си делио страст и посвећеност са нама. Желимо ти све најбоље у будућности, како лично, тако и професионално, Манимал", наводи се у објави Панатинаикоса.
Фарид има 36 година и био је играч Панатинаикоса од новембра прошле године. Током протекле сезоне у Евролиги је у просеку бележио 5,8 поена и 3,9 скокова по мечу. У грчком шампионату је имао учинак од 6,4 поена и 5,5 скокова по мечу.
Оваква одлука "зелених" није изненађујућа, имајући у виду Фаридове године и чињеницу да ће Обрадовић овог лета приступити склапању новог састава грчког великана.
Фарид је играо у НБА лиги од 2011. до 2019. године, а најдуже је био члан Денвер Нагетса. Тамо је био и саиграч Николе Јокић, док је 2014. године био део селекције САД која је освојила Светско првенство победивши у финалу репрезентацију Србије.
Коментари