Стерлинг Браун напустио Партизан, каријеру наставља у новом клубу
Амерички кошаркаш Стерлинг Браун више неће носити дрес Партизана. После две сезоне проведене међу црно-белима, искусни бек напушта београдски клуб и каријеру наставља у новој средини.
Растанак је договорен уз обештећење, па ће Партизан и финансијски профитирати од одласка једног од важних играча из претходног периода.
Иако детаљи трансфера за сада нису званично саопштени, извесно је да Браун неће бити део тима у наредној сезони.
Током боравка у Партизану, Браун је био значајан члан екипе захваљујући искуству и шутерском доприносу у нападу.
Минуле сезоне је у Евролиги просечно бележио 13,7 поена, 2,8 скокова и 2,3 асистенције, док је у АБА лиги имао учинак од 10,7 поена, 2,5 скокова и 2,5 асистенција.
Његов одлазак представља још једну промену у саставу црно-белих пред нову сезону, након што су свој мандат у Партизану званично завршили Двејн Вашингтон и Ник Калатес.
После две године у Београду, Браун ће тако отворити ново поглавље у каријери, док Партизан наставља са формирањем тима за предстојеће изазове.
Коментари