Шпанија после ремија са Србијом декласирала Швајцарску са играчем мање

Фудбалери Шпаније победили су Швајцарску резултатом 4:1 у другом мечу А дивизије Лиге нација.

Шампиони Европе су од 20. минута играли са десеторицом играча после искључења које је директним црвеним картоном зарадио Робин Ле Норман.

Првак Европе и бранилац трофеја у Лиги нација повео је већ у 4. минуту, Ламин Јамал је центрирао, а Хоселу ударцем главом послао лопту у мрежу Швајцарске.

Домаћин је дао гол три минута касније, али је после ВАР провере тај погодак поништен јер је у зачетку акције Ремо Фројлер играо руком. Шпанија је предност дуплирала већ у 13. минуту.

Голман Швајцарске Грегор Кобел је зауставио ударац Ника Вилијамса, а на одбијену лопту је натрчао Фабијан Руиз и послао је у мрежу са десетак метара.

Ле Норман је оштрим стартом зарадио црвени картон у 20. минуту после којег је домаћин запретио.

Из тог слободног ударца са 18 метара Зеки Амдуни је погодио пречку, али је у финишу првог меча ипак дао гол, после корнера у 41. минуту и тако смањио на 1:2.

У јеку напада Швајцарске, у 77. минуту, Шпанци су после контранапада решили питање победника.

Резервиста Феран Торес је био асистент, а Фабијан Руиз је дао други гол на мечу. Феран Торес је у 80. минуту поставио коначан резултат после асистенције Хоселуа.

У трећем колу, 12. октобра, Шпанија ће дочекати Данску, а Србија Швајцарску.