Петарде Немачке и Холандије у Лиги нација, гол Павловића на дебију за "панцере"

Фудбалери Немачке на свом терену декласирали су Мађарску са више него убедљивих 5:0 у првом мечу групе 3 Лиге нација. Холандија је убедљиво надиграла Босну и Херцеговину са 5:2.

Подмлађени састав Немачке декласирао је Мађарску у Диселдорфу.

Немачка је по свему што је приказала могла да постигне најмање још два гола.

Стрелци за Немачку били су Никлас Филкруг у 27, Јамал Мусијала у 58, Флоријан Вирц у 77, Александар Павловић у 77. и Кај Хаверц из пенала у 81. минуту.

Александар Павловић одиграо је 30 минута за "панцере" пошто је у 60. заменио Гроса. Њему је ово први званични меч за Немачку.

Холандија рутински против Босне

Домаћа селекција је контролисала меч од првог до последњег минута, али је Босна умела да искористи своје шансе.

Стрелци за Холандију били су Џошуа Зиркзе у 13, Тиџани Рејндерс у другом минуту надокнаде полувремена, Коди Гакпо у 56, Вут Вегхорст у 88. и Ћави Симонс у другом минуту судијске надокнаде времена.

Голове за Босну и Херцеговину постигли су Ермедин Демировић у 27. и Един Џеко у 73. минуту.

У наредном колу, Немачка ће гостовати Холандији, док ће Мађарска дочекати Босну и Херцеговину.