Занимљиво поподне у Премијер лиги - Арсенал и Брајтон рутински, Миленковић ни на клупи

Домаћи тимови забележили су две од четири победе у мечевима првог кола који су почели од 16.00 часова.

Фудбалери Арсенала освојили су прва три бода победом над Вулверхемптоном резултатом 2:0.

Хаверц је у 25. минуту довео домаће у вођство на асистенцију Саке који је у 74. минуту поставио коначан резултат.

Још убедљивији је био Брајтон који је са 3:0 био бољи од Евертона. Митома и Велбек су постигли прва два гола, пре него што је Јанг добио црвени картон и олакшао посао гостима који су у завршници преко Адингре стигли до убедљиве победе.

Њукасл је упркос раном црвеном картону Шера успео да победи Саутемптон поготком Жоелинтона.

Нотингем форест је водио против Борнмута голом Вуда, али је Семењо неколико минута пре краја изједначио. Никола Миленковић није био у саставу "шумара".