Ливерпул рутински до прва три бода у сезони

Фудбалери Ливерпула победили су Ипсвич резултатом 2:0 у мечу првог кола Премијер лиге.

Ливерпул је рутински дошао до прва три бода у новој сезони и преузео прво место од Јунајтеда који је у петак савладао Фулам.

Успешно је одолевао повратник у први ранг енглеског фудбала читавих сат времена, током којих су "црвени" пропустили неколико изгледних прилика.

Имао је Ипсвич такође неколико шанси из контри и прекида, али су за промашаје кажњени у 60. минуту када је Салах сјајно проиграо Жоту ком није било тешко да погоди за вођство гостију.

Само пет минута касније, Салах се и сам уписао у стрелце након асистенције Собослаја.

До краја је Ливерпул имао још неколико прилика да забележи убедљивији тријумф, али је резултат остао непромењен.

Утакмици је присуствовао и Ед Ширан, један од власника Ипсвича, који ће касније у току дана одржати концерт у Београду.

У наредном колу Ливерпул дочекује Брентфод, док ће Ипсвич гостовати код Манчестер ситија.