Јавор победио Железничар у Панчеву, Напредак надиграо и Раднички из Ниша

Фудбалери Јавора победили су у Панчеву екипу Железничара резултатом 1:0, а Напретдак је истим резултатом славио против Радничког из Ниша у последњим мечевима 26. кола Суперлиге Србије.

Једини гол на својеврсном дербију зачеља табеле за гостујући тим Јавора постигао је Триванте Стјуарт у 60. минуту.

Гости су потом сачували предност до краја иако су меч завршили са фудбалером мање, пошто је у 88. минуту искључен Радивој Босић.

Јавор се тренутно налази на 12. месту на табели СЛС са 28 бодова, док је Железничар претпоследњи 15. са 22 поена.

Фудбалери Железничара ће у наредном колу гостовати ИМТ-у, док ће Јавор у Ивањици дочекати Црвену звезду.

Фудбалери Напретка савладали су Раднички из Ниша са 1:0 на свом терену у последњој утакмици 26. кола Суперлиге и практично ушли у борбу за плеј-оф. После великог тријумфа против Партизана у Хумској у претходном колу Напредак је наставио успешну серију на путу ка плеј-офу,а једини гол постигао је Небојша Бастајић у 47. минуту.

Напредак је сада девети на табели са 35 бодова, исто колико има и Нови Пазар, па ће се у преостала четири кола борити за плеј-оф.

Нишлије су после новог пораза на 14. позицији са 23. бода.

У данас раније одиграним утакмицама фудбалери Црвене звезде декласирали су Раднички 1923 у Београду са 5:0, а фудбалери Младости одиграли су реми са Партизаном у Лучанима са 1:1.