Брага победила Панатинаикос, Галатасарај у последњим секундама победио Молде

Фудбалери Браге победили су на свом терену екипу Панатинаикоса резултатом 2:1 у првом мечу плеј-офа Лиге шампиона. Галатасарај је у последњим секундама меча дошао до победе у Норвешкој против Молдеа резултатом 3:2. Макаби из Хаифе и Јанг Бојс ремизирали су без голова у Израелу.

Брага је након победе против ТСЦ-а у двомечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона доспела до плеј-офа, а у првом мечу била је боља од екипе Панатинаикоса.

Голове за Брагу постигли су Абел Руиз у 51. минуту и Алваро Дјало у 73. минуту, док је за Панатинаикос Данијел Манчини постигао погодак у 95. минуту.

Галатасарај су до победе предводили Серђио Оливиера голом у 25. минуту, а затим се четири минута касније и Мауро Икарди уписао међу стрелце.

За Молде прецизни су били Мартин Елингсен у 8. минуту и Кристофер Хауген у 56. минуту. Победу турском тиму донео је Фредерик Митдсјо у 94. минуту утакмице.

Реванш мечеви плеј-офа за Лигу шампиона биће одиграни 29. августа.