Борнмут већ у првом полувремену решио дуел са Саутемптоном

Фудбалери Борнмута победили су на свом терену Саутемптон резултатом 3:1 у последњој утакмици шестог кола енглеске Премијер лиге.

Борнмут већ у првом полувремену решио дуел са Саутемптоном Борнмут већ у првом полувремену решио дуел са Саутемптоном

Након шестог кола Премијер лиге Саутемптон још увек има само један освојен бод. Повратник у први ранг енглеског фудбала прекинуо је серију од четири пораза ремијем са Ипсвич у претходној рунди, али се вечерас у Борнмуту вратио старим навикама и остао на самом дну табеле.

Домаћи су повели већ у 17. минуту голом Еванилсона, који је казнио успавану одбрану Саутемптона и постигао свој првенац у дресу Борнмута, где је летос стигао из Порта.

Предност црно-црвених, уз мало среће, дуплирао је Оуатара у 32, а само седам минута касније на семафору је писало 3:0 јер је мрежу затресао и инспирисани Семењо.

Наду да није све готово већ након првих 45 минута фудбала пробудио је Харвуд-Белис, који се одлично снашао у шеснаестерцу Борнмута и смањио заостатак свог тима у 51. минуту.

Ипак, домаћи су утакмицу мирно привели крају и уписали другу победу и осми бод од почетка сезоне.

Борнмут ће у наредном колу гостовати Лестеру, док ће Саутемптон играти у Лондону са Арсеналом.