Леверкузен, Ројал Унион и Рома изборили пласман у четвртфинале Лиге Европе

Фудбалери Бајер Леверкузена тријумфовали су у гостима над Ференцварошем, 2:0 и пласирали су се у међу осам најбољих екипа Лиге Европе. Фудбалери Реал Сосиједада и Роме ремизирали су без голова, међутим Рома је због победе у првом мечу осмине финала резултатом 2:0 изборила пласман у наредно коло другоразредног такмичења Европе у фудбалу. Ројал Унион рутински је савладао имењака из Берлина, 3:0.

Бајер Леверкузен је рутински изборио пласман у четвртфинале Лиге Европе, два пута су савладали Ференцварош резултатом 2:0.

Голове за Леверкузен у реванш утакмици у Мађарској постигли су Муса Дијаби у трећем минуту игре.

Коначан резултат меча поставио је Амин Адли у 81. минуту, на асистинцију Дијабија.

Ројал Унион бољи од Униона из Берлина

Фудбалери Ројал Униона на свом стадиону су победили екипу Унион Берлина 3:0,

Теди Теума постигао је водећи гол за домаћу екипу у 18. минуту игре.

До краја првог полувремена резултат се није мењао.

С почетком другог полувремена Ројал Унион из Брисела заиграо је мирније, препуштајући иницијативу гостима, будући да је имао резултат за четвртфинале.

Берлински Унинон био је склон грешкама на средини терена, а нервоза је учина да праве непотребне прекршаје чиме су успорили ритам игре.

Лазар Амани је повећао предност Ројал Униона у 63. минуту, а коначан резултат меча постигао је Луик Лапасин у четвртом минуту надокнаде времена.

Ројал Унион је пласманом у четвртфинале Лиге Европе направио један од највећих успеха у модерној историји клуба.

Рома ремизирала, али прошла даље

Фудбалери Реал Сосиједада одиграли су нерешену утакмицу без голова са Ромом.

Крис Смолинг донео је радост италијанском тиму, али је након консултације са судијама у ВАР соби донета одлука о поништавању поготка због играња руком дефанзивца гостију.

Рома се захваљујући тријумфу у Риму од 2:0 пласирала међу осам најбољих тимова у Лиги Европе.

Ранији пласман у четвртфинале Лиге Европе изборили су Манчестер јунајтед, Севиља, Фејнорд и Јувентус.

Жреб за завршницу Лиге Европе обавиће се 17. марта у 13.00.