Дубаи у Чачку рутински до треће победе у сезони

Кошаркаши Дубаија победили су Борац резултатом 87:74 у мечу четвртог кола АБА лиге.

Дубаи је на тај начин дошао до треће победе у сезони, док је Борац забележио трећи пораз.

Борац је био равноправан ривал током највећег дела првог полувремена и држао је резултатски прикључак све до половине друге четвртине. Паулиус Валинскас и Марко Павићевић су били најзапаженији у редовима екипе из Чачка, али је недостајало још расположених појединаца.

Дубаи је серијом 12:0 у другој четвртини направио осетнију предност, а најзаслужнији су били Данило Анђушић и Давис Бертанс.

Наставио је ударни дуо Борца и у другом полувремену да мучи одбрану новајлије у АБА лиги, али су гости имали много већи број опција у нападу, те су и у последњу деоницу ушли са предношћу.

Та предност је до краја само порасла, те је Дубаи без превише компликација привео меч крају.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Анђушић са 16 поена, док је Авуду Абас постигао 15 поена. Ајзеа Тејлор је додао 13 поена, а Бертанс десет.

Борац су предводили Валинскас и Павићевић са по 16 постигнутих поена.

У наредном колу Дубаи дочекује Спартак, док ће Борац гостовати код Морнара.