ШПА - ЕНГ 2:1 (КРАЈ)

Гол тинејџера Јамала обележио полуфинала Европског првенства

Фудбалери Шпаније и Енглеске ће се борити за титулу најбољег европског тима. Шпанци су савладали Француску са 2:1, а истим резултатом су Енглези победили Холандију.

Гол тинејџера Јамала обележио полуфинала Европског првенства Гол тинејџера Јамала обележио полуфинала Европског првенства

Шпанија је ушла у пето финале првенства Европе и бориће се за четврту титулу најбоље репрезентације на Старом континенту, док је Енглеској ово друго финале у коме ће тражити прилику да први пут буде најбоља селекција.

Узбудљиве полуфиналне утакмице обележене су сјајним головима, пре свих погодак тинејџера Ламина Јамала који је на овом првенству постао најмлађи играч који је играо континентални шампионат, а потом и најмлађи стрелац у историји европских турнира.

Јамал је у мечу против Француске постигао изједначујући гол у 21. минуту. Млади играч Барселоне демонстрирао је фудбалски таленат искористивши лошу маркацију Адријена Рабиоа, упутио је ударац са нешто више од 20 метара удаљености од гола и успео да савлада голмана Мајке Мењана.

Шпанија је до победе над Француском дошла голом Данија Олма у 26. минуту који је поред добре кретње направио и сјајан дриблинг унутар шеснестерца ривала, преваривши том приликом Рабиоа и Аурелијана Чуаменија, а потом је пре уклизавања Вилијама Салибе успео да пошаље лопту у правцу гола. На том путу нашао се Жил Кунде, који је само убрзао њено кретање и јачим интензитетом затресао мрежу.

Друго полуфинале између Холандије и Енглеске почело је интензивном игром оба тима, а Ћави Симонс је успео у трку да постигне водећи гол за Холанђане у седмом минуту утакмице са нешто више од 16 метара удаљености и то у паду.

Енглези се овога пута нису прославили када је реч о атрактивним головима, али се истакао Оли Воткинс, резервна опција тима у нападу. Нападач Астон виле је примио лопту леђима окренут ка противничком голу, али је већ при пријему наместио себи на десну ногу и веома брзо реаговао, а Стефан де Вриј из Холандије је био неми саучесник поготка, јер је изостанак ефикасне реакције његов тим коштао пораза.

Финале Европског првенства заказано је за 14. јул у Берлину на Олимпијском стадиону.