СЛВ - РУМ 1:1 (крај)
УКР - БЕЛ 0:0 (крај)
ЧЕШ - ТУР 21.00
ГРУ - ПОР 21.00

Анализа утакмице Србија – Енглеска: Гудељ и Лукић оставили брисан простор Белингему

Белингем је препознао простор који су оставили Гудељ и Лукић и инфилтрирао се у шеснаестерац Србије, каже фудбалски тренер Немања Милинчић у експертизи пораза "орлова" од Енглеске резултатом 1:0 у првом мечу групе Ц на Европском првенству.

Фудбалски тренер Немања Милинчић у експертизи за РТС истиче да је кључ победе Енглеске над Србијом у првом мечу групе Ц на Европском првенству био у уводном делу меча.

Милинчић истиче да је селектор Србије Драган Стојковић Пикси игру "орлова" поставио у формацији 5-4-1 у којој је Енглеска доминира у првих 30 минута.

"Била је храбра одлука да Србија почне меч са Костићем на беку и да он брани нападе Енглеске. После једне игре два на два на боку, Белингем је препознао простор који су у средини оставили Гудељ и Лукић и инфилтирирао се у шеснаестерац Србије", примећује Милинчић.

Наводи и да се утакмица тотално променила у другом полувремену, где су поједини играчи имали офанзивније улоге, пре свих Сергеј Милинковић Савић.

"Штета је што нисмо искористили те последње пасове, као и Тадићеву лопту према Влаховићу", закључује Милинчић.

Комплетну анализу Немање Милинчића погледајте у видео снимку.