Читај ми!

Одлучније ка дигитализацији

Према недавним најавама Делегације Европске уније у Црној Гори, завршетак инсталирања опреме за дигитализацију радиодифузног сигнала очекује се током лета, када би према очекивањима Црна Гора требала да започне прелазак са аналогног на дигитално емитовање сигнала, преноси Антена М.

Директор Радиодифузног центра Црне Горе Жељко Николић још једном је скренуо пажњу јавности да ће за пријем телевизијског сигнала досадашњим антенама морати да се придодају и одговарајући декодери, додавши да телевизори најновије генерације имају интегрисан декодер.

Предвиђен је и прелазни период у трајању од шест меесеци, у коме ће се паралелно емитовати дигитални и аналогни сигнал, док ће се сам прелазак на дигиталну телевизију обављати у фазама по регионима.

Према Николићевим речима, цена DVB-T2 декодера је од 50 до 60 евра, али се у наредном периоду очекује драстичан пад цене: „Ми очекујемо да ће цена декодера износити између 10-20 евра кад почне искључивање аналогног сигнала. Претпостављамо да ће и држава за социјално угрожено становништво преузети на себе обавезу како би се и за њих обезбедио несметан пријем сигнала. Тако је бар било у окружењу.", рекао је Николић.

Подсетимо, последњим изменама Закона о дигиталној радио-дифузији предвиђено је да пројекат дигитализације у Црној Гори буде завршен до јуна 2015.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 25. април 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом