Читај ми!

Предности регионалног удруживања

У интервјуу за портал Радио-телевизије Србије, проф. Горан Пековић, члан Савета Републичке радиодифузне агенције, најавио је да ће у марту следеће године бити одржан велики скуп у организацији РРА на који ће бити позвани сви релевантни актери у процесу дигитализације. Осим тога, најављена су одређена истраживања о последицама које дигитализација оставља на друштво.

Говорећи о сарадњи на пројекту SEE Digi.TV, Пековић је нагласио да Србија добија драгоцена сазнања и искуства земаља које су већ прешле на дигитално емитовање, а такође и то да су састанци у оквиру овог пројекта право место на коме се размењују искуства са колегама из региона.

Он је најавио да ће резултат овог пројекта бити читав низ докумената који су изузетно важни у процесу дигитализације за све учеснике у овом процесу у Србији, од државних органа, преко медија, односно емитера.

"То су документи који нам преносе знања, преносе нам добре праксе из економске области, из техничке области, и оно што је важно, из социјалне области односно како друштво прихвата процес дигитализације, као и из правне области", рекао је проф. Пековић.

Поред тога, проф. Пековић је оценио да је посебан бенефит и у томе што се са овим документима добијају и смернице о моделима интеракције са јавношћу о свим питањима која се тичу процеса дигитализације, као и пропратно обавештење да се сви потребни документи већ налазе на сајту www.seedigitv.rs који је РРА покренула 6. децембра. Овај сајт је на српском језику и сличан је оригиналном сајту самог пројекта.

"У марту следеће године РРА прави један велики скуп који ће бити намењен свим онима који учествују у процесу дигитализације, односно свим државним органима који вредно раде на овом процесу, али и емитерима који за сада немају представу о томе како ће процес дигитализације тећи", казао је проф. Горан Пековић.

Он је нагласио да ће овом скупу присуствовати најбољи стручњаци из Европе и региона који ће нам пренети своја искуства у процесу дигитализације, као и то на који начин да Србија што боље, брже и безболније пређе са аналогног на дигитално емитовање. Оправдано се очекује да се кроз овај пројекат направе нека нова истраживања која до сада нису прављена у Србији, као што су на пример последице које дигитализација оставља на друштво, уосталом, као и начин на који се може користити дигитална дивиденда. Једном речју, све оно што је од интереса за јавност и за емитере.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 01. новембар 2024.
12° C

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње