Култура сећања

Триво Инђић: Сећање на рад Института

У емисији „Култура сећања”, у среду, 23. новембра, можете слушати предавање Триве Инђића које је под називом „Сећање на рад Института” недавно одржано на Институту за филозофију и друштвену теорију у Београду.

Историја Института за филозофију и друштвену теорију почиње са неформалним окупљањем групе универзитетских професора којима је од 1975. године званично био ускраћен рад на Универзитету и коју су сачињавали Загорка Голубовић, Триво Инђић, Михаило Марковић, Драгољуб Мићуновић, Небојша Попов, Светозар Стојановић, Љубомир Тадић и Миладин Животић. Као београдски огранак praxis филозофије, ова група је представљала важан део интелектуалног, академског и политичког живота у социјалистичкој Југославији. О духу тог времена и својим дилемама Триво Инђић говори у емисији „Култура сећања.

Триво Инђић дипломирао је на Правном факултету у Београду, а магистрирао социологију. Од 1969. радио је као асистент на Филозофском факултету у Београду, одакле је 1975. године избачен из политичких разлога заједно са још седморо професора. Радио је као истраживач у Заводу за проучавање културног развоја, Институту за Европске студије и Институту за међународну политику и привреду. Од 1992. до 1994. године био је помоћник министра за просвету и културу СР Југославије, од 2001. до 2004. године амбасадор у Шпанији, а од 2004. до 2011. године саветник у председничком кабинету Републике Србије. Објавио је неколико књига и мноштво радова из области социологије, друштвене теорије и међународних односа.

Уредница Оливера Нушић.

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње