среда, 24.06.2026, 16:36 -> 16:46
Извор: РТС
Двојица црногорских држављана ухапшена у Београду због диловања дроге
П. Л. (2000) и М. Л. (1995) се сумњиче да су у дужем временском периоду, од за сада непознатих лица набављали опојну дрогу кокаин коју су чували у једном стану у Београду, одакле су ове наркотике продавали купцима у Београду и другим градовима Србије
Црногорски држављани ухапшени су због постојања основа сумње да су извршили кривично дело неовлашћена производња и стављање у промет опојних дрога, саопштио је МУП.
Полиција их је ухапсила у аутомобилу у насељу Београд на води и том приликом код осумњиченог М. Л. пронађена је кеса са око 150 грама кокаина.
Такође, претресом стана који је, како се сумња, користио М. Л. ради чувања и припреме наркотика за продају, заплењено је још 850 грама кокаина и вагица за прецизно мерење.
Осумњиченима је одређено задржавање до 48 часова и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени надлежном тужилаштву.
Акцију су спровели припадници Министарства унутрашњих послова, Службе за борбу против организованог криминала Управе криминалистичке полиције, по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду, закључује се у саопштењу.
Коментари