Контроверзна одлука судије довела до предаје меча на ВТА турниру у Будимпешти

Кинеска тенисерка Шуаи Женг због процене и одлуке судије, али и понашања ривалке Амарисе Тот одлучила је да се повуче са турнира у Будимпешти у првом колу такмичења.

Неизвесна завршница првог сета донела је напетост и велику тензију на терену, а свему томе допринела је и одлука судије.

Женг је при резултату 5:5 у првом сету, тврдила да је лопта након форхенд ударца пала на линију, те је судија меча погледала место на коме је лопта пала и досудила аут.

Кинескиња се побунила, потом је доживела напад панике, а затим предала меч. Тот је у тим моментима славила чин предаје као своју победу.

Амариса Тот је обрисала траг лоптице, након судијске одлуке, а што је допринело да се њена противница Шуаи Женг из Кине повуче са турнира у Будимпешти.

Публика је током расправе на терену била на страни домаће тенисерке.

"Сви напори на терену били су погрешни, јер када сам хтела да ударим лопту ближе линији, чак и додирнула линију и даље је била у ауту. Хвала вам на подршци, све вас волим због тога што сте на мојој страни", огласила се Женг на Твитеру.