Спектакл на "Парку принчева" - наставља се шпанска фудбалска доминација

Фудбалска репрезентација Шпаније победила је након продужетака Француску у финалу олимпијског турнира резултатом 5:3 и освојила златну медаљу.

Французи су боље започели меч и повели у 11. минуту након што је Енцо Мило уз доста среће савладао Арнауа Тењаса.

Међутим, Шпанија је брзо реаговала и већ после седам минута изједначила када је након доброг напада по десној страни и лоше реакције француске одбране Фермин Лопез био прецизан.

Исти играч је у 25. минуту донео преокрет, погодком након одбитка, искористивши нову смушену реакцију противничких дефанзиваца.

Само три минута касније, виђен је најлепши потез на мечу. Алекс Баена је савршено шутирао из слободњака, оставивши Гиљаумеа Рестеса да погледом испрати лопту како трећи пут улази у његову мрежу.

У другом полувремену су Шпанци пропустили пар изгледних прилика да реше питање победника, што су Французи успели да казне.

Прво је у 79. минуту резервиста Магнес Акилуче смањио на 3:2, да би у другом минуту надокнаде Жан Филип Матета искористио пенал и одвео меч у продужетке.

У додатних 30 минута је још један играч који је ушао са клупе израстао у хероја. Серхио Кабељо је прво прелепим голом у 104. минуту, након маестралне асистенције Адријана Гарсије постигао погодак за 4:3, да би у првом минуту надоканде другог продужетка донео својој репрезентацији друго фудбалско злато у историји.

Бронзу је освојио Мароко који је са 6:0 декласирао Египат.

Шпанија је победом објединила титуле олимпијског, европског и европског омладинског првака.