Денвер уписао први тријумф у предсезони, Јокић скроман у победи над Минесотом

Кошаркаши Денвер нагетса победили су Минесоту тимбервулвсе 132:126 и уписали су први тријумф у предсезони. Никола Јокић имао је скроман учинак.

После четири везана пораза, Денвер је стигао до првог тријумфа у предсезони НБА лиге.

Никола Јокић је за нешто више од 28 минута постигао четири поена уз по седам скокова и асистенција и три украдене лопте. Јокићев учинак више говори о томе да је разигравао саиграче, а мање био фокусиран на поене и лични статистику.

Денвер је у прве две четвртине био бољи од ривала, стекао је предност коју Минесота није успела до краја да надокнади.

Најефикаснији играч био је Џулијан Стротер са 33 поена уз три скока и две асистенције. Џамал Мареј је постигао 25 поена, Мајкл Портер 16, док су по 13 постигли Расел Вестбрук и Дарио Шарић.

У редовима Минесоте, најбољи је био Лука Гарза са 29 поена, 17 је постигао Даисен Никс, а 15 Роб Дилингем.

Денвер ће прву утакмицу у НБА лиги одиграти против Оклахоме 25. октобра, док ће се Минесота састати са Лос Анђелес лејкерсима два дана раније.

Мицић уписао пет поена у поразу Шарлота

Српски кошаркаш Василије Мицић постигао је пет поена у поразу Шарлота на гостовању Индијани резултатом 121:116 (106:106) после продужетка.

Мицић је на терену провео око 17 минута, а за то време је уз пет поена имао и један скок и три асистенције.

У поразу Хорнетса се највише истакао Брендон Милер са 20 поена, Никс Смит је додао 14, Муса Дијабате 11, а Никс Ричардс 10. Најбољи на мечу у редовима победничке екипе био је Мајлс Тарнер са 18 поена, Енрик Фримен је додао 15, Тајрис Халибартон 14, а Бен Шепард 14 поена.