Дончић поново успешнији од Букера – Далас после преокрета бољи од Финикса

Кошаркаши Далас маверикса савладали су на свом паркету после преокрета екипу Финикс санса 123:113, а Лука Дончић је са 41 поеном поново био најефикаснији појединац на мечу.

Наставља се ривалство Даласа и Финикса створено на међусобном Луке Дончића и Девина Букера.

Маверикси су после преокрета успели да на домаћем терену упишу победу која их је попела на седмо место Западне конференције и по скору изједначила са поменутим Финиксом.

Екипа Џејсона Кида сада је на један тријумф далеко од директног плеј-офа.

Санси су доста боље отворили утакмицу. Два минута пред крај прве четвртине имали су и 10 поена предности, али је Далас серијом успео да на крају првог периода приђе на минус један.

У другој четвртини поново је уследила нова серија Финикса којом је екипа дошла до плус 11, али су Маверикси до полувремена поново то спустили на свега три.

Друго полувреме прошло је у потпуном знаку екипе чији је власник Мајк Кјубан. Далас је одмах преузео предност коју је одржавао до краја.

Наставља се тренд од прошле сезоне у којем се екипе константно смењују у победама.

Лука Дончић уписао је дабл-дабл са 41 поеном и 11 асистенција, а један скок му је фалио да дође и до трипл-дабла, Ирвинг је додао 29, док су Вошингтон и Хардавеј постигли по 12.

За Сансе најбољи је био Букер са 35 поена, Кевин Дурент 23, а Ерон Гордон 16.