Ослабљени Реал пао у Монаку, Жалгирис славио пред меч са Партизаном

Кошаркаши Монака декласирали су  Реал Мадрид резултатом 98:76 у мечу 22. кола Евролиге. Монако сад има скор 12-10, док је Реал упркос поразу и скору 19-3 убедљиво први.

Ослабљени Реал, без повређених Валтера Тавареса и Серхија Љуља, није имао решење за расположене изабранике Саше Обрадовића.

Од старта меча Монако је био бољи и веома рано је стекао двоцифрену предност (24:14), а на полувремену је имао чак плус 16 - 56:40.

Средином треће деонице било је и плус 25 за домаћина (67:42), затим и плус 29 (80:51).

Монако су ка победи предводили Џордан Лојд са 19 поена, Мајк Џејмс је дао 15 поена, Алфа Дијало 14, а Донатас Мотејунас 13.

Џанан Муса је дао 12 поена, Руди Фернандез 11, а Фабијан Козер 10 за Реал, који у следећем колу гостује код Олимпијакоса. Монако иде у Истанбул на сусрет са Ефесом.

Тринкијери надмудрио Јасикевичијуса

Жалгирис је убедљиво су победио Фенербахче 98:75 у мечу 22. кола Евролиге. Литвански тим је сад на скору 8-14, а Фенербахче 13-9.

Домаћин је феноменално отворио меч, водио је 12:0 и 32:16, али се Фенербахче до полувремена примакао на само минус осам (35:43).

Средином треће деонице било је плус 16 за Жалгирис (56:40) и тад је било јасно да ће домаћин славити, пошто гости до краја нису успели да смање разлику ниједном испод 10 поена.

Кинан Еванс је предводио домаће са 21 поеном, Лауринас Бирутис је дао 16, Брејди Манек 14, а Роландс Шмитс 12.

Скоти Вилбекин је био најефикаснији у Фенербахчеу са 22 поена, Џонатан Мотли је дао 15, а Марко Гудурић седам (1/1 двојке, 0/2 тројке, 5/5 бацања).

У наредном колу, следећег петка, Жалгирис гостује код Партизана, а Фенербахче ће дочекати Виртус.

Нејпир одличан у поразу Олимпије Милано у Валенсији

Валенсија је славила 84:72 над Олимпијом Милано, пре свега захваљујући врхунском другом полувремену.

Брендан Дејвис и Крис Џонс са по 15 поена су предводили домаћи тим, Семи Оџелеј је стао на поену мање. Шабаз Нејпир је био најефикаснији на обе стране са 20 поена. Девон Гол је убацио 17 поена, остали су били једноцифрени код гостију.

Шпански тим је на скору 11-11, док је Олимпија Милано на девет победа и 13 пораза.

Валенсија у наредном колу игра мали шпански дерби са Басконијом. Олимпији долази Барселона.