ФМП после продужетка надиграо Крку, Сплит после драме до победе против Студентског центра

Кошаркаши ФМП-а победили су као гости Крку после продужетка резултатом 89:87 (81:81) у утакмици 14. кола АБА лиге. Кошаркаши Сплита су после великог преокрета савладали у Подгорици екипу Студентског центра 92:91.

Крка и ФМП водили су изједначену борбу од старта утакмице, а тимови су се у великом броју наврата смењивали у вођству.

Домаћин је имао плус осам пред почетак последње деонице, али је клуб из Железника успео да се врати у меч. Крка је водила 81:77 на само 20 секунди пре краја, али је ФМП успео да изједначи и избори продужетак.

У додатних пет минута ФМП је водио 89:85 61 секунду пре краја, а Крка је у финишу промашила шут за нови продужетак.

Војислав Стојановић, најефикасниији кошаркаш утакмице, дао је 21 поен за ФМП. Бојан Суботић је допринео са 17, Матиц Ребец је дао 15, а Нејт Вотсон и Никола Шарановић по 10.

Јан Шпан је са 15 минута предводио Крку, 11 је дао Марко Радовановић, а по 10 Роберт Јурковић и Ајзеја Казинс.

ФМП сад има скор 5-9, а Крка 3-11.

Тим из Железника у наредном колу, следећег петка, дочекује Цибону, док ће Крка у госте Партизану.

Сплит у Подгорици оставио без текста домаће навијаче

Студентски центар је добро отворио меч, чврстом одбраном и високим процентима шута, после првог периода имали су великих 11 поена предности.

Сплит је одиграо мало бољу другу четвртину, па се на велику паузу отишло резултатом 48:39 у корист домаћина.

Трећи период донео је исти сценарио са почетка утакмице. Студентски центар је подигао квалитет игре, па је у последњу деоницу ушао са више него комфорних 15 поена предности.

Ипак, добра одбрана хрватског представника и катастрофалних 4/14 из игре донели су неизвесност у већ решену утакмицу.

Сплит је стрпљивом игром успео да у последњим тренуцима избори и победу коју је у последњој секунди донео Тони Перковић.

У победничкој екипи истакли су се Саливен са 28 поена, Шортер са 21 поеном, док је Вуко додао 12.

За Студентски центар, Дрежњак је убацио 19 поена, Докинс је постигао 18, Капуста 16, а Ившић 12.