Клиперси победили Далас који се напромашивао тројки

Кошаркаши Лос Анђелес клиперса победили су на домаћем паркету екипу Далас маверикса 107:88.

Клиперси су од првог минута контролисали топ меча у Лос Анђелесу, водили су све време, а Далас није проналазио адекватна решења пре свега у нападу.

Маверикси су заостатак покушали да надокнаде шутевима за три поена који су у доста случајева били једно од најлошијих решења.

Екипа из Тексаса за време читаве утакмице "испалила" је 38 шутева за три поена, док је само девет њих завршило у кошу.

Лука Дончић убацио је једну тројку из осам покушаја, Тим Хардавеј је покушао девет пута, од којих је два био прецизан.

Клиперси су после прве четвртине имали 11 поена предности које су одржали и на полувремену.

У трећој и последњој четвртини Клиперси нису имали проблем да одрже стечену предност.

Најефикаснији појединци на мечу били су кошаркаши Даласа Лука Дончић и Кајри Ирвинг.

Словенац је утакмицу завршио са 30 поена, док је Ирвинг допринео са 26.

У редовима Клиперса, Џорџ је био најефикаснији са 25, Ман је додао 17, Пауел 15, Вестбрук 14, а Зубац 11 поена.