Виртус, Жалгирис и Олимпијакос декласирали ривале

Кошаркаши Виртуса из Болоње победили су у Берлину екипу Албе 96:74 у утакмици 28. кола Евролиге. Жалгирис је на свом паркету био убедљив против Асвела 85:67, док су рутинску победу уписали и кошаркаши Олимпијакоса савладавши на свом паркету Бајерн са 102:74.

Виртус је уписао 13. победу од почетка такмичења и 12. је на табели Евролиге, док је Алба и даље последња са скором од 7 победа и чак 21 поразом.

Италијански тим су до победе водили Кајл Вимс са 22 и Милош Теодосић са 21 поеном, док су Мам Жаите и Ифе Лундберг додали по 12 поена.

У редовима Албе најбољи је био Џејлен Смит са 12 поена, поен мање је убацио Лук Сикма, док су Луис Олинде и Јани Вецел постигли по десет поена.

Жалгирис је на свом паркету рутински надиграо Асвел 85:67.  Гости су отпор пружили само у првој четвртини, након чега је Жалгирис играо као на тренингу.

Победа зелених је додатно отежала шансе Звезди у борби за плеј-оф. Жалгирис је осми на табели са скором 15-13.

Домаће су до тријумфа носили Браздеикис са 19 поена, Тејлор са 15, односно Полонара са 11, који је имао и шест скокова.

У редовима Асвела истакли су се Метјуз са 18, док су двоцифрени, са по 10 поена, били још само Бост и Фол.

Олимпијакос је у "Дворани мира и пријатељства" против Бајерна бројао до сто, домаћин је славио 102:74.

Олимпијакос је до победе предводио Саша Везенков са 18 поена, а пратили су га Шекил Меккисик са 15, Јанулис Ларенцакис са 14 и Томас Волкап са 13 поена.

Двоцифрени код Бајерна били су Исак Бонга са 16 и српски репрезентативац Огњен Јарамаз и Најлс Гифи са по 11 поена.

Олимпијакос има 20 победа и осам пораза, док је Бајерн на скору 11/17

Реал је у Мадриду након неизвесних последњих пар минута меча ипак савладао екипу Валенсије 95:91.

Мадриђани су водили током читавог меча, али су гости успели у другом да се приближе и питање победника доведу у питање.

У "краљевском клубу" највише се истакао Дек са 18 поена, Таварес је додао 14, Корнели и Поарје допринели су тиму са по 11.

Код гостију, Џоунс је постигао 19 поена, Риверо је додао 17, док је Дубљевић такође био двоцифрен са 10.