Грчка срушила Енглеску на Вемблију, Павлидис јунак меча

Фудбалери репрезентације Грчке победили су Енглеску резултатом 2:1 у трећем колу Б Лиге нација.

Грчка је после три кола остварила три победе, док је Енглеска уписала први пораз, а уз то Грци су примили први гол у Лиги нација.

Прво полувреме протекло је без голова, а у другом Грчка је стигла до предности голом Вангелиса Павлидиса у 49. минуту.

Енглеска је изједначила у завршници дуела, поготком Џуда Белингема у 88. минуту. Пре тога, ВАР соба је интервенисала и поништила гол Павлидиса за 2:0 у корист Грчке.

Ипак, јунак меча, Павлидис донео је тријумф Грцима у 90+4. минуту игре.

Фудбалери Грчке су одали почаст преминулом саиграчу из репрезентације Џорџу Балдоку.

Грчка се налази на првом месту групе 2 са девет бодова, а Енглеска је друга са три бода мање.

У наредном колу састаће се Грчка и Ирска, односно Енглеска против Финске.

Резултати Б Лиге нација:

Аустрија - Казахстан 4:0
Енглеска - Грчка 1:2
Финска - Република Ирска 1:2
Норвешка - Словенија 3:0

Поред утакмица у Б Лиги нација, одиграни су мечеви у А и Ц категорији овог такмичења.

Италија и Белгија су одиграле реми, резултатом 2:2, док је Француска победила Израел са 4:1 на гостовању.

Италија тренутно заузима прво место са седам бодова у групи 2 А Лиге нација, док Француска има бод мање и налази се на позицији ниже. Треће место заузима Белгија са четири бода, а Израел још увек није уписао позитиван резултат и последњи је без бодова.

У Ц Лиги нација Северна Македонија је победила Летонију са 3:0, а Јерменија и Фарска Острва одиграли су меч без победника, резултат је био 2:2.