Два ремија на отварању шпанске Примере

Ремијем фудбалера Атлетик Билбааа и Хетафеа резултатом 1:1 почела је нова сезона шпанске Ла Лиге. Истим резултатом завршен је дуел Бетиса и Ђироне.

Тим Ернестеа Валвердеа био је велики фаворит за тријумф на свом “Сан Мамесу” али је гостујућа екипа успела да издржи налете ривала, поготово у финишу меча када је Билбао нападао свим снагама.

Атлетик је повео на домаћем терену, Оихан Санцет је у 27. минуту био стрелац, а Горка Гурузета је био асистент. Занимљиво је да је Нико Вилијамс у јеку дискусија о преласку у Барселону преседео чак 72 минута на клупи.

Хетафе је до бода стигао голом везисте Крисантуса Учеа. Нигеријац је дао гол у 64. минуту после додавања Луиса Миље.

Бетис и Ђирона поделили бодове

Ђирона је контролисала посед лопте, али је домаћин опасним нападима у транзицији изузетно претио.

Повео је Бетис, и то у шестом минуту поготком Марка Бартре на асистенцију Набила Фекира. Први део игре припао је домаћем тиму који је преко Рубијала могао до 2:0 у 20. минуту, али је Газанига изузетним рефлексом сачувао мрежу.

Ђирона је у другом делу убацила у већу брзину, низала је шансе, а то јој се исплатило у 73. минуту када је Мисехој поравнао резултат

Бранилац титуле Реал, који је синоћ победом над Аталантом (2:0) освојио Суперкуп Европе, у првом колу, у недељу, гостује код Мајорке.