Валенсија декласирала Атлетико Мадрид, Барселона убедљива против Бетиса

Фудбалери Валенсије савладали су у петом колу Примере екипу Атлетика са убедљивих 3:0. Билбао је истим резултатом савладао Кадиз, Мајорка је минималним резултатом у Вигу била боља од Селте, док је Барселона рутински савладала Бетис 5:0.

Валенсија је на "Местаљи" убедљиво савалдала Атлетико Мадрид са 3:0 искористивши шансе које су јој се указале.

Домаћин је до предности стигао већ у 5' минуту поготком Дура, да би исти фудбалер повисио предност екипе у 34. на асистенцију Переза.

До полувремена није било промене резултата, али навијачи Валенсије нису дуго чекали на нови гол свог тима.

Коначан резултат, 3:0 за "слепе мишеве" постигао је Гуера у 54. минуту.

Атлетик Билбао је на свом терену истим резултатом савладао екипу Кадиза, а сви поготци постигнути су у другом полувремену.

Предност домаћину донео је Гурузета у 66. минуту, да би само два минута касније Виљалибре.

Коначан резултат на мечу поставио је Вилијамс у 90. минуту.

Маљорка је минималним резултатом савладала Селту Виго, а једини гол на мечу постигао је Ведат Мурићи у 85. минуту.

Барселона је на домаћем терену декласирала Бетис 5:0.

Екипа Ћавија Ернандеза повела је у 25. минуту голом Феликса, да би Роберт Левандовски у 32. дуплирао предност и поставио коначан резултат на полувремену.

Феран Торес повисио је на 3:0 у 62. минуту, да би Рафиња у 66. на асистенцију Левандовског поново затресао мрежу ривала.

Коначан резултат поставио је Кансело у 81. минуту.