Ландо Норис најбржи у Сингапуру

Возач Мекларена Британац Ландо Норис победио је у трци Формуле 1 за Велику награду Сингапура.

Ландо Норис најбржи у Сингапуру Ландо Норис најбржи у Сингапуру

Ландо Норис је трку у Сингапуру почео са пол позиције, а на крају је стигао до треће победе у сезони и каријери.

Друго место освојио је актуелни светски шампион и возач Ред Була Макс Ферстапен, док је трећи био Оскар Пјастри из Мекларена.

Џорџ Расел је трку завршио као четврти, пети је био Шарл Леклер, а шести Луис Хамилтон.

Бодове су још освоји Карлос Саинц, Фернандо Алонсо, Нико Хулкенберг и Серхио Перез.

Ферстапен је први у генералном пласману возача са 331 бодом, а Норис је на другој позицији са 279 освојених поена.

Мекларен се налази на првом месту у конкуренцији тимова и има 516 бодова. Ред Бул је други са 475 бодова.

Наредна трка у шампионату Формуле 1 биће вожена 20. октобра за Велику награду Сједињених Америчких Држава.