Читај ми!

Ангелина Топић друга на митингу у Загребу, победа измакла за два центиметра

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је друго место у скоку увис на 76. Меморијалу Бориса Ханжековића у Загребу.

Топићева је прескочила 1,95 метара и тако поделила другу позицију са Аустралијанком Еленор Патерсон, која је остварила исти резултат.

Победу је однела олимпијска шампионка и светска рекордерка Јарослава Махучих, која је прескочила 1,97 метара.

Српска репрезентативка је такмичење започела на висини од 1,85 метара, а потом је из првог покушаја успешно савладала и 1,90 и 1,93 метра. Летвицу на 1,95 метара прескочила је из другог покушаја, док је 1,97 метара савладала из трећег.

Након тога није покушавала на висини од 1,99 метара, већ је одмах прешла на 2,01 метар, али није успела да прескочи ту висину ни после три покушаја.

Још један запажен наступ у Загребу потврдио је добру форму српске скакачице увис, која током целе сезоне бележи врхунске резултате на међународној сцени.

среда, 24. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом