Читај ми!

Мађарска, двојица држављана Србије приведена због превоза илегалних миграната

Мађарска полиција ухапсила је двојицу држављана Србије јер су у комбију превозили 15 илегалних миграната. 

Полицијска патрола је рано јутрос на ауто-путу М5 који води према Будимпешти зауставила комби данских регистарских ознака.

У возилу су затечени 29-годишњи возач и 26-то годишњи сувозач, обојица држављани Србије, као и петнаест странаца без валидних докумената за боравак у Мађарској. 

Приликом саслушања у пештанској полицијској станици, мигранти су се изјаснили да су из Пакистана, Индије и Авганистана, иако нису поседовали никакве доказе о томе. 

У складу са мађарским прописима,сви илегалци су враћени до заштитне ограде на мађарско-српској граници. 

Против двојице држављана Србије биће покренут кривични поступак због основане сумње да су се бавили кријумчарењем људи, наводе у полицијској капетанији Пештанске жупаније.

За кривично дело трговине људима у Мађарској је запрећена казна од једне до пет година затвора, уз отежавајуће околности од пет до 15 година.

четвртак, 25. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом