Читај ми!

Двојица држављана Србије приведена у Мађарској, кријумчарили мигранте из Авганистана

Мађарска полиција привела је двојицу држављана Србије због кријумчарења илегалних миграната.

У насељу Сентпетерфа, у близини мађарско-аустрјске границе, патрола мађарске полиције јутрос је зауставила два возила српских регистарских ознака.

Како саопштава мађарска полиција, више особа је одмах побегло из камиона и аутомобила које су возила двојица српских држављана.

Полиција је убрзо привела 12 илегалаца који су се изјаснили да су авганистански држављани.

С обзиром да странци нису могли да докажу легалан боравак у Мађарској,  полиција је мигранте спровела до ограде на мађарско-српској граници.

Против двојице држављана Србије покренут кривични поступак због кријумчарења људи.

За кривично дело трговине људима у Мађарској је запрећена казна од једне до пет година затвора, уз отежавајуће околности од пет до 15 година.

недеља, 28. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом