Дачић тврди да је злоупотребљена прича о његовој расправи са британским министром
Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да коришћење његове расправе и свађе са британским министром спољних послова о двојним стандардима које Запад има према Србији, па и о LRAD уређајима, "као неко наводно признање о коришћењу тзв. звучног топа, које је изнео Александар Радић, а пренели поједини медији, представља бруталну злоупотребу и још једну у низу лажи на ову тему".
Дачић је поновио тврдњу да LRAD уређаји у Србији никад нису коришћени ни у једном од модова.
"Чврсто стојим иза тог става. То су потврдили и амерички произвођачи LRAD-а“, навео је Дачић, преноси Министарство унутрашњих послова.
Напоменуо је да LRAD има два мода дејствовања: један као јачи звучник односно мегафон јаче снаге, „који може да се даље и боље чује и користи се свуда у свету“.
"И код нас је законски то могуће, и зато је и било припремљено упозорење које би се пустило са возила испред Скупштине, што сам јавно рекао и пустио свим новинарима, а други мод јесу звучни ефекти пискавог или другог тона који могу да утичу да се демонстранти брже разиђу“, каже Дачић.
Закључује да је "бесмислено и срамотно" у његовој расправи са британским министром "тражити алиби за оптужбе са којима су појединци суочени везано за обману о наводном коришћењу тзв. звучног топа".
Коментари