Приведена четири младића у северном делу Косовске Митровице, намеравали да осликају мурал
Четири српска младића привела је полиција у северном делу Косовске Митровице зато што су намеравали да осликају мурал на зиду зграде у центру града, на којем је раније осликан па префарбан, мурал са ликовима патријарха Павла и митрополита Амфилохија. Младићи су након испитивања у полицијској станици пуштени а једном од њих написана је новчана казна.
Привођење а онда ослобађање и кажњавање једног младића потврдио је заменик командира полиције за регион Север, Ветон Ељшани, наводећи да нису имали неопходну дозволу локалних власти и министарства за локалну самоуправу.
Ељшани је навео да ће се случај даље одвијати у редовној судској процедури.
Мурал посвећен патријарху Павлу и митрополиту Амфилохију префарбан је прошле године одлуком тадашњих општинских власти, коју су чинили Албанци.
Полиција је прекршајну пријаву написала уметнику Стефану Стојановићу, који је покушао да поново ослика мурал и то уз дозволу локалне самоуправе.
Да је дозволу добио потврдио је РТС-у председник општине Северна Митровица Милан Радојевић.
Пренео је да је полиција добила одлуку за осликавање мурала али да је, као и у другим случајевима, показала да не поштује одлуке локалне самоуправе и да се према градјанским и иницијативама локалне самоуправе опходи на своју руку.
Уметник Стефан Стојановић је кажњен иако је полицији показао дозволу локалне самоуправе, додао је Радојевић.
Коментари