Брнабић: Србија на располагању за договор о терминима и организацији НАМ мисије ОДИХР-а
Председница парламента Ана Брнабић захвалила је на иницијативи Kанцеларије за демократске институције и људска права (ОДИХР) за упућивање Мисије за процену потреба посматрања избора (Needs Assessment Mission – НАМ) у Србију и навела да је Београд на располагању за договор о терминима и свим практичним аспектима организације НАМ мисије.
Ана Брнабић је у писму директорки ОДИХР-а Марији Телалијан, у које је Танјуг имао увид, истакла да Народна скупштина Републике Србије остаје посвећена отвореној и конструктивној сарадњи са ОДИХР-ом, као и наставку активности усмерених на унапређење изборног процеса у складу са прихваћеним препорукама ОДИХР-а и међународним стандардима.
Додала је да је Народна скупштина Републике Србије спремна да пружи сву потребну логистичку и организациону подршку, укључујући координацију састанака са релевантним институцијама и другим саговорницима током боравка мисије у Србији.
Председница Скупштине је у писму истакла значај наставка сарадње Србије и ОДИХР-а у процесу унапређења изборног законодавства.
Брнабићева је изразила уверење да ће процес разматрања нацрта два изборна закона достављена ОДИХР-у 11. маја и активности НАМ мисије тећи паралелно и комплементарно, у циљу даљег јачања поверења у изборни процес и институције Републике Србије.
Коментари