Вучић позива грађане на смиривање тензија, а стране службе да провере да ли је употребљен "звучни топ"
Председник Србије Александар Вучић позвао је на смиривање тензија и страсти у друштву и поручио да грађани треба да покажу одговорност, пристојност и поштовање правила, јер без правила, како је рекао, нема државе. Поново је одбацио тврдње о употреби "звучног топа" и позвао међународне службе да то провере.
Вучић је, говорећи о наводима о употреби "звучног топа" на протесту 15. марта прошле године, поновио да такво средство није коришћено.
"Сигуран сам да ће, када прође време манипулација, сви видети истину. Позивам све европске службе и било коју озбиљну службу у свету да дође и провери. Нико неће моћи да каже да је био употребљен ‚звучни топ‘. Нико. Ту нема никакве дилеме, ствари су чисте", рекао је Вучић за ТВ Информер.
Коментаришући спекулације о такозваном Сарајево сафарију, оценио је да функционише "машинерија лажи" у којој, како тврди, поједини регионални портали објављују садржаје које потом преносе други медији.
"Објави један загребачки портал, па сарајевски или подгорички, а онда то преносе други медији и тако у круг. Данас је довољно објавити наслов. Људи често мисле да знају све о некој теми само зато што су прочитали наслов, а све постаје површно", рекао је Вучић.
Упитан да прокоментарише критику Проширеног ректорског колегијума Универзитета у Београду усмерену на најављене реформе у високом образовању, Вучић је рекао да се он не меша у рад Универзитета у Београду и да он мисли најбоље за српску омладину.
"Законе у овој земљи доносе народни посланици. Различити људи имају активну легитимацију за предлагање закона. Дакле, обично Влада шаље предлоге закона, али то могу да раде народни посланици, под одређеним процедурама могу и други људи. Дакле, зна се ко има активну легитимацију за подношење нацрта закона Влади, односно у форми предлога закона Народној скупштини. Тако да они, наравно да нису у праву и то није никакво мешање у рад Универзитета у Београду, нити им ја говорим како и на који начин би Универзитет у Београду требало, не знам шта да чини и кога да изабере", рекао је Вучић.
Коментари