Вучић са Кај-Фу Лијем, једним од водећих кинеских стручњака за вештачку интелигенцију
Председник Србије Александар Вучић састао се данас са једним од водећих кинеских стручњака за вештачку интелигенцију Кај-Фу Лијем, са којим је разговарао о томе како вештачка интелигенција мења привреду, индустрију, образовање, здравство и јавне услуге, али и како ће ове технологије обликовати будућност.
Александар Вучић, на Инстаграм профилу buducnostsrbijeav, написао је да водио садржајан разговор са Кај-Фу Лијем, једним од водећих светских ауторитета у области вештачке интелигенције, човеком чији је рад значајно допринео развоју савремених технологија и дигиталној трансформацији широм света.
"Посебно ми је било драгоцено да чујем његова искуства о развоју вештачке интелигенције у Кини, која је данас међу глобалним лидерима у овој области", навео је Вучић.
Додао је да га је нарочито заинтересовало како вештачка интелигенција може да допринесе модернизацији државе и ефикаснијем раду институција и указао да коришћењем нових технологија можемо да уштедимо време, прецизније пратимо резултате и доносимо боље одлуке, што је важно за даљи развој Србије.
"Представио сам напоре Србије у области дигитализације, развој нашег ИТ сектора и амбицију да будемо међу земљама које ће знати да искористе потенцијал нових технологија за добробит својих грађана", навео је Вучић.
Захвалио је Кај-Фу Лију на отвореном и инспиративном разговору и спремности да подели искуства стечена на самом врху светске технолошке сцене.
Председник је указао да је у времену великих промена важно да учимо од најбољих и наставимо да улажемо у знање, науку, иновације и младе, јер су они, како је истакао, кључ будућег развоја Србије.
Коментари