Читај ми!

Петковић допутовао у Брисел, у четвртак ујутру нова рунда дијалога

Делегација Београда предвођена директором Канцеларије за Косово и Метохију и главним преговарачем на техничком нивоу Петром Петковићем допутовала је у Брисел, где ће у четвртак ујутру учествовати у новој рунди дијалога са Приштином који се води под посредством ЕУ.

Петар Петковић је раније, више пута истицао, да ће Београд у оквиру дијалога инсистирати на формирању Заједнице српских општина и деескалацији ситуације на терену.

До нове рунде дијалога у Бриселу долази свега два дана пред почетак предизборне кампање за локалне изборе на КиМ.

Последња рунда дијалога одржана је 10. јуна у Бриселу, а Петковић је тада рекао да је током састанка говорио о "терору премијера привремених приштинских институција Аљбина Куртија према Србима нарочито на северу".

"Говорио сам о хапшењима, прогону представника српског народа оличених у представницима Српске листе и о другим питањима као што су нестали. Тема разговора били су и МТС и енергетика. Али најбитније је да мора да се формира ЗСО и да се настави разговор о статуту ЗСО. Приштина није желела да настави да разговара о том питању. А тада је донета и страшна одлука о гашењу динара. Морамо да разговарамо о статуту и да дође до формирања ЗСО. Говорио сам и о гашењу српских институција и томе да је српски народ остао ускраћен за њих. Наш посао је да се боримо за српски народ", рекао је тада директор Канцеларије за КиМ.

уторак, 23. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом