Влада усвојила уредбу за повећање плате просветарима у марту и октобру

Влада Републике Србије усвојила је на данашњој седници Уредбу о допунама Уредбе о коефицијентима за обрачун и исплату плата запослених у јавним службама, којом се коригују коефицијенти за обављање послова одређених група запослених у просвети, основним и средњим школама, предшколским установама и ученичким домовима.

Допуњеном уредбом увећавају се основни коефицијенти за обрачун и исплату плата одговарајућих група запослених у образовању и то почевши од обрачуна и исплате плате за март 2025. године у висини од пет одсто, као и од обрачуна и исплате плате за октобар 2025. године, такође у висини од пет одсто.

Како је наведено, тиме је реализован договор Владе Србије и репрезентативних синдиката у просвети којим се унапређују материјални положај и услови рада запослених.

На седници је донет и Закључак о усвајању Анекса Посебног колективног уговора за високо образовање, за који је, такође, постигнута сагласност на састанцима са репрезентативним синдикатима.

понедељак, 22. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом