Завршена блокада зграде Тужилаштва у Новом Саду, интервенисала полиција
Блокада зграде тужилаштва и суда у Новом Саду, опозиционих републичких и покрајинских посланика, као и градских одборника, је завршена. Посланици су захтевали пуштање политичара и активиста који су у притвору после протеста због урушавања надстрешнице Железничке када је страдало 15 особа, а две су тешко повређене, као и да се одговорни за трагедију процесуирају.
Убрзо након блокаде која је почела око осам сати испред зграде Тужилаштва, стигао је велики број припадника полиције у опреми за разбијање демонстрација.
Поводом блокаде, огласило се Министарство правде, које је навело да представља најгрубљи вид притиска на правосудне органе у Србији.
Запослене и грађане са документима који доказују да имају заказано у згради суда, полиција је пропуштала са десне стране.
У урушавању надстрешнице на железничкој станици у Новом Саду 1. новембра страдало је 14 људи, а троје их је било тешко повређено.
Двадесетчетворогодишња Ања Радоњић, која је била међу повређенима, преминула је пре два дана у Клиничком центру Војводине и она је петнаеста жртва несреће у Новом Саду. Због њене смрти, од данас је тродневна жалост у Параћину.
У Новом Саду су 17. новембра одржани протести, када је блокирана раскрсница код Железничке станице, а претходни су одржани 5. новембра, када је такође интервенисала полиција.
Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић 5. новембра, истовремено, поднео је оставку.
Збогобрушавања надстрешнице, премијер Милош Вучевић рекао је да се очекују вести о новим оставкама, позвавши надлежно тужилаштво да саопшти докле се стигло у истрази.
Истрага о несрећи на железничкој станици у Новом Саду је у току, а новосадско Тужилаштво до сада је саслушало 71 особу.
Коментари