Читај ми!

Именовани амбасадори Србије у Данској, Шпанији, Кенији, Аргентини и Ираку

У Службеном гласнику објављени су укази председника Републике Александра Вучића, чиме је окончана процедура постављења Мирјане Живковић за амбасадора у Данској, Ирене Шарац у Шпанији, Данијеле Чубрило Мартић у Кенији, Вељка Лазића у Аргентини и Бранислава Жежеља у Ираку, саопштило је Министарство спољних послова.

Именовани амбасадори Србије у Данској, Шпанији, Кенији, Аргентини и Ираку Именовани амбасадори Србије у Данској, Шпанији, Кенији, Аргентини и Ираку

Мирјана Живковић је дипломирала на Правном факултету Универзитета у Београду и има положен правосудни испит.

Након дипломирања, радила је у Савезном секретаријату за правосуђе и државну управу, односно Савезном министарству правде, као и у Савезном министарству за спољну трговину.

У Министарству спољних послова ангажована је од 2001. године и обављала је, између осталог, функције генералног секретара и помоћника министра за конзуларне послове од 2022. године.

Службовала је као шеф Конзулата у Малмеу, а од 2011. до 2019. године била је генерални конзул у Генералном конзулату у Њујорку.

Говори енглески и шведски језик.

Ирена Шарац је запослена у Министарству спољних послова од 2005. године.

У више наврата је радила у Сектору за билатералну сарадњу и у Одељењу за Азију, Аустралију и Пацифик, у којем је обављала и функцију начелника.

Службовала је у амбасадама Србије у Пекингу и Атини.

На место амбасадора Србије у Мадриду одлази са места помоћника министра за билатералну сарадњу, функције коју врши од јуна ове године.

Дипломирала је на Одсеку за кинески језик и књижевност Филолошког факултета Универзитета у Београду, а завршила је и специјалистичке академске студије на Факултету политичких наука Универзитета у Београду, завршном тезом са темом "Мултилатерализам 21. века однос снага и манифестација моћи у Уједињеним нацијама".

Говори енглески и кинески језик и служи се шпанским и француским језиком.

Данијела Чубрило Мартић је дипломирала на Факултету политичких наука Универзитета у Београду и магистрирала на истом факултету у области међународне политике.

У Министарству спољних послова ради од 2004. године.

Радила је у различитим организационим јединицама Министарства и, између осталог, обављала функцију начелника Одељења за Уједињене нације.

Службовала је у Мисији при Европској унији у Бриселу, Сталној мисији при Уједињеним нацијама у Њујорку и Сталној делегацији при Унеску у Паризу.

Говори енглески и шпански језик.

Вељко Лазић је запослен у Министарству спољних послова од 1996. године.

Радио је у Одељењу за Европу, у више наврата био ангажован у Генералном секретаријату Министарства, на позицији помоћника генералног секретара, и био начелник Одељења за Северну и Јужну Америку.

Службовао је у амбасадама у Лисабону, при Светој Столици, у Риму, а од 2014. до 2020. године био је амбасадор Републике Србије у Федеративној Републици Бразил.

Дипломирао је на Правном факултету Универзитета у Београду. Говори енглески, португалски, италијански и шпански језик.

Бранислав Жежељ је дипломирао на Пољопривредном факултету Универзитета у Београду, постдипломске студије је завршио у САД и Холандији и стекао докторате Универзитета у Багдаду и Мегатренд универзитета.

Током каријере је обављао више функција у ПКБ, радио у приватном бизнису у земљи и иностранству, био ангажован као професор на више универзитета и као консултант на пројектима у земљи и више десетине држава у иностранству и међународним организацијама, између осталог и за Организацију за храну и пољопривреду УН.

Радио је и као специјални саветник министра пољопривреде. Аутор је више научних и стручних радова и публикација. Говори енглески, француски и арапски језик.

четвртак, 28. новембар 2024.
8° C

Коментари

Bravo
Шта је све (не)дозвољено да се једе када имате повишен холестерол
Krusevac
Преминуо новинар Драган Бабић
Omiljeni režiser
Луис Буњуел – редитељ који нам је показао да ово није најбољи од свих могућих светова
Posle toliko vremena..
Репер Диди најбогатији међу славнима, Ђоковић на 68. месту
Zdravlje
Редовно коришћење аспирина узрокује хиљаде смрти годишње