Читај ми!

Представници Српске листе пренели америчком дипломати забринутост због безбедности

Представници Српске листе пренели су америчком амбасадору у Приштини Филипу Коснету забринутост због безбедносне ситуације на Косову и Метохији, посебно у повратничким срединама, и све учесталијих инцидената чија је мета Српска православна црква.

Са Филипом  Коснетом су у северном делу Митровице разговарали министар за заједнице и повратак Горан Ракић, шеф посланичке групе Српска листа у косовској скупштини Игор Симић и градоначелници четири општине са севера КиМ, Милан Радојевић, Вучина Јанковић, Срђан Вуловић и Зоран Тодић.

У саопштењу Министарства за повратак наводи се да су истакли да ће, као представници Срба у централним и локалним институцијама, учинити све да се положај српског народа на КиМ побољша.

"Народ нам је дао легитимитет да радимо на свим пољима како би услови у којима данас Срби живе били далеко бољи. То поверење желимо да оправдамо и због тога ћемо се несебечно и непрестано залагати на побољшању услова живота", рекао је Ракић.

Током данашње посете амбасадор Коснет је заједно са саговорницима прошетао Северном Митровицом.  

субота, 27. јун 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом