Клонирање у служби оживљавања изумрлих врста

Јапански научници су успели да клонирају мишеве, чија су тела била замрзнута најмање 16 година, саопштено је у Вашингтону. На тај начин могуће је оживљавање изумрлих врста.

Стручњак за клонирање мишева Терухико Вакајама и његове колеге из Центра за развојну биологију у јапанском граду Јокохами, изјавили су да помоћу клонирања могу да се "оживе" мамути и друге нестале врсте животиња.

Вакајама је рекао да су мишеви клонирани иако су њихове ћелије биле оштећене.

"Техника нуклеарног трансфера може да се користи за 'оживљавање' животиња или прикљупљање генског материјала из замрзнутог ткива на дужи периоду без претходне криопрезервације (замрзавања)", навели су јапански научници.

Вакајама је рекао да би се на тај начин могле сачувати неке угрожене врсте сисара.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 10. октобар 2024.
28° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи