Да ли ће средњошколци наставити онлајн праћење наставе – како се праве процене и планови
Средњошколци су на онлајн настави због пораста броја новозаражених, а та одлука је донета на последњем Кризном штабу у петак. Да ли се таква настава планира и за наредну седмицу и како се праве процене и планови?
На основу података о броју новозаражених, које Министарство просвете добија од Кризног штаба, праве се процене и планови.
"Ми сада баратамо податком од 0,6 заражених средњошколаца од укупног броја у односу на 0,3 заражених основаца од укупног броја. И тај број када вам расте за 0,1 просто вам ствара забринутост", истиче Марија Крнета из Министарства просвете, науке и технолошког развоја.
Додаје да међу професорима у средњим и основним школама нема пораста заражених, али да га има међу популацијом средњошколаца.
"На основу тога да ли постоји пораст или да ли смо зауставили тај пораст и почео је пад зависиће и наше одлуке које ћемо донети", поручила је Крнета.
Вирус се брзо шири међу млађом популацијом
Доктор Радмило Јанковић, заменик директора нишког Клиничког центра, каже да се вирус брзо шири међу млађом популацијом и да они преносе заразу, јер или уопште немају или имају благе симптоме, а сумња се да се неки и не јављају лекарима како би избегли изолацију.
Доктор Предраг Кон, такође, каже да је међу тинејџерима све више заражених и да се сумња да је британски сој вируса, који се брже преноси, дошао до средњих школа, где се маске често не носе.
"У претходном периоду имали смо процентуално повећање броја заражених код средњошколаца више него код основаца и да се не би дошло до већег броја заражених, Кризни штаб је предложио Влади Србије и нама да се приступи онлајн настави због превенције", објаснила је Марија Крнета из Министарства просвете, науке и технолошког развоја.
Ове школске године средњошколци су први пут 30. новембра потпуно прешли на наставу на даљину и учионице су биле празне до краја првог полугодишта. И сада све зависи од броја новозаражених.
Коментари